سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
اویل evil معرفی بازی 3 resident رزیدنتمعرفی بازی رزیدنت اویل 3 (Resident evil 3 )
#1
Information 
resim

رزیدنت ایول ۳: نمسیس (ژاپنی: バイオハザード۳ ラストエスケープ Baiohazādo 3 Rasuto Esukēpu، انگلیسی: Resident Evil 3: Nemesis) سومین قسمت از سری بازی‌های ویدئویی رزیدنت ایول است، که در ژاپن با نام "Biohazard 3: Last Escape" منتشر شد.  این بازی توسط شرکت کپ‌کام و در سبک سورویوال هارور ساخته شده و توسط ناشرین گوناگونی چون کپ‌کام، ویرجین، آیدوس و نینتندو عرضه شده‌است. نسخه‌های انگلیسی این بازی به ترتیب نخستین‌بار در ۱۱ نوامبر ۱۹۹۹ برای کنسول پلی‌استیشن، در ۱۶ آوریل ۲۰۰۱ برای مایکروسافت ویندوز،  در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۰ برای کنسول دریم‌کست  و در ۱۴ ژانویه ۲۰۰۳ برای نینتندو گیم‌کیوب به بازار عرضه شد. این بازی همچنین در ۳ دسامبر ۲۰۰۹ قابلیت بازی در PSN پلی‌استیشن ۳ را نیز پیدا کرد. 

داستان رزیدنت ایول ۳ در تداخل زمانی و مکانی با داستان رزیدنت ایول ۲ قرار دارد و از ۲۸ سپتامبر سال ۱۹۹۸ آغاز و تا ۱ اکتبر همان سال یعنی در مدت سه روز و در شهر را*** به وقوع می‌پیوندد.  شخصیت اصلی بازی جیل ولنتاین  بوده که در قسمت اول سری بازی‌های رزیدنت ایول نیز حضور داشته‌است. جیل اینک پس از هجوم همه جانبهٔ زامبیها به خانه‌اش، باید راهی برای خروج از شهر پیدا کند. در جریان این تلاش، او با رخدادهای پیش‌بینی نشده‌ای مواجه می‌شود که باید از هریک، به نوعی سربلند بیرون آید. شرکت آمبرلا، اینک برای جلوگیری از افشاسازی‌های اعضای گروه استارز، یک تایرانت به نام نمسیس را به شهر را*** می‌فرستد، تا با این کار، اعضای گروه استارز را نابود کند. اما جیل به عنوان یکی از اعضای استارز پس از چندین نبرد با نمسیس، او را نابود کرده و از شهر فرار می‌کند. 

از نکات بارز این بازی گرافیک خوب و داستان جذاب و خصوصاً جو گیرای آن است که شدیداً حس دلهره را در بازیکن تحریک می‌کند. قسمت بعدی بازی که با نام رزیدنت ایول ۴ عرضه شد تغییرات بسیاری را به خود دید که این موضوع، باعث رنجش طرفداران این سری شد، ولی سری رزیدنت ایول، خصوصاً همین شماره و شمارهٔ چهارم قطعاً یکی از بزرگ‌ترین گسترش دهندگان گیم‌پلی سوم‌شخص در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ به حساب می‌آیند.  رزیدنت ایول ۳: نمسیس، در مجموع با نقدهای مثبت فراوانی، به خصوص در نسخهٔ عرضه شده برای پلی‌استیشن مواجه گشت. وب‌سایت گیم‌اسپات پیشرفت‌های فنی این بازی را با توجه به دو نسخهٔ پیشین، بسیار عالی توصیف کرد. آی‌جی‌ان نیز در یادداشتی از Doug Perry، این بازی را در مجموع یک بازی بسیار خوب عنوان کرده و تصریح نمود که این بازی ترکیبی عالی از یک داستان ستودنی، گیم‌پلی گیرا و طراحی فنی خوب است. 

این بازی تا ۳۱ مارس ۲۰۱۱ به عنوان ششمین بازی پرفروش تاریخ شرکت کپ‌کام با ۳٫۵ میلیون نسخه اعلام شد.

گیم‌پلی
مکان رخدادهای داستان این بازی، در شهر را*** است. این درحالی است که بازی پیشین این سری نیز در همین شهر روایت شده بود؛ اما تفاوت‌ها و شباهت‌هایی در موقعیت‌های مکانی، در دوبازی وجود دارد. شخصیت اصلی بازی جیل ولنتاین بوده که پیش‌تر و در رزیدنت ایول ۱ حضور داشت. او پس از نجات از عمارت اسپنسر اینک شهر محل س***ت خود را در حال طغیان می‌بیند و باید به هر شکل ممکن، خود را از شهر خارج کند. دشمنان همیشگی بازیباز در مسیر خروج از شهر، زامبیها هستند. آن‌ها شهروندانی هستند که به ویروس تی مبتلا شده و به موجوداتی خون‌آشام تبدیل شده بودند. از دیگر دشمنان بازی، می‌توان به موجوداتی به نام، هانتر، عنکبوت زامبی، سگ‌های زامبی، زالوهای خون‌آشام، کلاغ‌های خون‌آشام و سرانجام نمسیس اشاره داشت. این مهاجمان به شیوه‌های مختلفی به شخصیت قابل کنترل حمله می‌کنند؛ مکیدن خون و آسیب رساندن فیزیکی، از جمله این حمله‌ها است. بازیباز پس از کاهش خط عمر پس از هربار حملهٔ موفق دشمنان، می‌تواند با مصرف گیاهان و آیتم‌های دارویی، سلامتی خود را بهبود ببخشد. زاویهٔ دوربین این بازی نیز همانند دو بازی پیشین، نمای سوم شخص است. از ویژگی‌های جدید که به سازوکار کنترل شخصیت اضافه شده‌است، ویژگی چرخش ۱۸۰ درجه‌ای با دکمه‌هایی ترکیبی، شامل دکمهٔ دویدن و جهت عقب است که برای نخستین بار از این بازی، به این سری افزوده شد. از دیگر ویژگی‌های جدید کنترل حرکت در این بازی، افزوده شدن چند حالت برای هدف‌گیری است که راحت‌تر از نسخه‌های پیشین، مراحل هدف‌گیری و انهدام مهاجمان، انجام می‌پذیرد. 

دیگر ویژگی جدید کنترل، اجازه انجام دو واکنش متفاوت در برابر تهدیدات مهاجمان در بازی است که پیش‌تر و در نسخه‌های پیشین، چنین امکانی وجود نداشت. این ویژگی، با اجازه دادن به بازیباز، برای انتخاب دو حالت در برابر یک تهدید است که معمولاً راه فرار یا راه مبارزه را برای انتخاب، دراختیار بازیباز قرار می‌دهد. 
مبارزه با مهاجمان در این بازی نیز، همانند سایر نسخه‌های این سری، با انواع سلاح‌های سرد و گرم انجام می‌پذیرد. چاقو، انواع اسلحه‌های دستی گرم و اسلحه‌های سنگین، که باید آن‌ها را به مرور و در مکان‌های خاصی از بازی به دست آورد یا برای برخی اسلحه‌ها، نیاز هست یک یا چند بار بازی را به پایان رساند، تا سلاح مورد نظر، برای استفاده آزاد شود. شیوهٔ ذخیرهٔ بازی نیز همانند بازی‌های پیشین، توسط یک دستگاه ماشین تحریر  انجام می‌پذیرد؛ که برای هر بار ذخیره، نیاز به یک واحد جوهر تحریر می‌باشد. همانند نسخه‌های پیشین این بازی و بسیاری از بازی‌های سبک ترس و بقا، معماهای فراوانی در این بازی وجود دارد که درجه‌های سختی متفاوتی دارند. همچنین آیتم‌های گوناگونی برای پیشبرد بازی وجود دارد که به دست آوردن برخی از آن‌ها، برای پیشبرد بازی الزامی است؛ کلیدها و آیتم‌های راه‌گشا نقشه‌ها، اسلحه‌ها و آیتم‌های بازیابی سلامتی از آن جمله‌اند. این آیتم‌ها در مکان‌های خاصی از بازی وجود دارد. بازیباز با برداشتن هریک از این آیتم‌ها، یک فضای خالی را از صفحهٔ محتویات اشغال می‌کند. صفحهٔ محتویات، محدود به چند فضای خالی است که در حالت کمینه (بازی در حالت سخت) هشت فضای خالی و در حالت بیشینه، (بازی در حالت آسان) ده فضای خالی وجود دارد. آیتم‌های اضافی، باید در یک صندوق، به نام صندوقچهٔ آیتم قرار گیرد. صندوقچهٔ آیتم‌ها و دستگاه ماشین تحریر، معمولاً در کنار یکدیگر و در اتاق‌هایی به نام اتاق ایمن قرار دارند. این اتاق‌ها معمولاً خارج از دسترس مهاجمان قرار دارند.
این بازی درجه‌های سختی گوناگونی داشته و از درجاتی چون آسان، متوسط و سخت تشکیل می‌شود. تفاوت اصلی این درجه‌ها، میزان جان‌سختی مهاجمان، میزان محدودیت در استفاده از آیتم‌هایی چون اسلحه‌ها، خشاب‌ها و آیتم‌های سلامتی بخش است. همچنین با به پایان رساندن بازی در درجه‌های مختلف، آیتم‌ها، ویژگی‌ها و بازی‌های جایزه‌ای جدید نیز برای استفاده آزاد می‌شوند. کلید ورود به بوتیک برای تغییر لباس شخصیت، آزاد شدن پرونده‌هایی اختصاصی به نام پایان مقاله،آزاد شدن بازی‌های کوتاهی مانند بازی مزدورانکه در آن سه شخصیت کارلوس اولیویرا، نیکولای گینوائیف و میخائیل ویکتور باید در یک بازه زمانی محدود، از میان مه اجمان بسیار زیادی خود را به مکانی از پیش تعیین شده برسانند. این بازی کوتاه اما پولی بوده و با پول به دست آمده، می‌توان به ارتقاء وضعیت شخصیت موردنظر پرداخت.


داستان

داستان رزیدنت ایول ۳ در تداخل زمانی و مکانی با داستان رزیدنت ایول ۲ قرار دارد و از ۲۸ سپتامبر سال ۱۹۹۸ آغاز و تا ۱ اکتبر همان سال یعنی در مدت سه روز و در شهر را*** به وقوع می‌پیوندد.
آغاز رخدادهای این بازی، یک روز پیش از رخدادهای بازی رزیدنت ایول ۲ و پایان داستان آن، دو روز پس از رویدادهای بازی رزیدنت ایول ۲ است.شهر را*** در طغیان ویروس تی است و جیل که از افسران پیشین گروه استارز بود؛ در تلاش است تا از شهر فرار کند. در جریان این تلاش، او با کارلوس اولیویراکه یکی از اعضای تیم U.B.C.S است ملاقات می‌کند. آمبرلا، برای مهار طغیان و نجات بازماندگان و پژوهشگران خود در شهر را***، تیمی از U.B.C.S را در این شهر مستقر نمود. این تیم در رسیدن به هدف‌های خود ناکام ماند و بیشتر اعضای آن (۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر)، به نوعی نابود شدند.کارلوس به همراه چند هم‌رستهٔ دیگر خود، همچون نیکولای گینوائیفو میخائیل ویکتور به پیشبرد مأموریت خود در شهر می‌پرداخت که در میان آن‌ها، نیکولای به عنوان سردستهٔ تیم، اهداف خودخواهانه‌ای در سر می‌پروراند.
در این‌میان، شرکت آمبرلا با فرستادن نمسیس تصمیم داشت تا تمامی افسران گروه استارز را نابود کند. از دیدگاه آمبرلا، استارز بانی اصلی رسوایی شرکت آمبرلا بود. نمسیس در اداره پلیس شهر را*** با جیل روبه‌رو شد. نمسیس، نخست به سوی براد ویکرزحمله کرد و او را به راحتی از پای درآورد و سپس به جیل حمله نمود. این آغاز یک تعقیب و گریز طولانی مدت بود. جیل در چند قسمت از بازی مجبور بود تا از فرار دست کشیده و با نمسیس مبارزه کند، اما نمسیس با هر شکست نیز برمی‌خواست و به جیل حمله می‌کرد. در ادامه جیل متوجه می‌شود که می‌تواند با خبر کردن هلیکوپتر از طریق برج ساعت کلیسا، از شهر فرار کند و به کمک نیکولای فهمید که قطاری وجود دارد و می‌تواند آنها را به این ناحیه برساند. اما نیکولای قطار را دست‌کاری کرده‌بود (بسته به واکنش‌های متفاوت بازی‌باز، نیکولای ممکن است زنده مانده یا کشته شود) به همین دلیل به جای برج ساعت در جایی نزدیک آن، به دیوار برخورد می‌کند جیل با تلاش‌های فراوان به برج ساعت می‌رسد و هلیکوپتر را خبر می‌کند، اما با شلیک موشکی توسط نمسیس، هلیکوپتر از بین رفته و جیل دچار ویروس می‌شود. دراین میان کارلوس، پادزهر را یافته و جیل را نجات می‌دهد. در ادامه کارلوس متوجه شد که از جانب دولت آمریکا، برای پاک‌سازی شهر را***، یک فروند بمب هسته‌ای به سمت شهر فرستاده شده‌است. کارلوس این موضوع را به اطلاع جیل رساند. با شنیدن این خبر، جیل به تکاپوی بیشتری برای خروج از شهر افتاد، اماهمچنان نمسیس در تعقیب او بود. کارلوس توانست تا یک دستگاه بالگرد را برای گریز از شهر فراهم کند. جیل نیز سرانجام و پیش از وارد شدن به بالگرد، آخرین مبارزهٔ خود را با نمسیس انجام داد و او را با کمک اسلحه لیزری نابود کرد. درپایان، جیل و کارلوس موفق شدند، تا به همراه بری بارتون و با کمک بالگرد از شهر بگریزند. پس از فرار این سه نفر، شهر را***، توسط بمب هسته‌ای از نقشهٔ جغرافیایی ایالات متحده پاک شد.


شخصیت‌ها

هدایت گروه طراحی شخصیت‌های بازی را کنیچی یوئیدا برعهده داشت. ماساکی یاماناکا، توموآکی سوگنو، شینجی یوتسونومیا، کومیکو سوئه‌کانه، آکیکو شیباتا و ماسائرو ناکئو اعضای گروه طراحی شخصیت‌های بازی بودند.

شخصیت اصلی بازی جیل ولنتاین است. جیل عضو پیشین گروه استارز و یکی از شهروندانی است که از ابتلاء به ویروس تی درامان مانده‌است. جیل ولنتاین در شهری گرفتار شده‌است که، بیشینه شهروندان آن، بر اثر ابتلاء به ویروس تی، به زامبی تبدیل شده‌اند. او تلاش می‌کند تا خود را از این شهر خارج کند، اما راهی دشوار را پیش رو دارد. شرکت آمبرلا به منظور کمک به پژوهشگران و شهروندان سالم، چند گروه نظامی را در قالب تیم‌های جستجو به شهر را*** فرستاد. یکی از این گروه‌ها، U.B.C.S بود. این گروه، خود به چند رستهٔ کوچک‌تر تقسیم می‌شدند. نیکولای گینوائیففرماندهٔ یکی از رسته‌های گروه U.B.C.S بود. او وچند هم‌رستهٔ خود، افرادی بودند که با جیل ولنتاین برخورد کرده بودند. کارلوس اولیویرا نخستین فرد از این گروه بود که با جیل ولنتاین، به عنوان شهروندی سالم ملاقات کرد. سایر هم‌رسته‌های کارلوس، مانند میخائیل ویکتور و تایرل پاتریک و همچنین همکاران جیل ولنتاین، مانند براد ویکرز، افرادی بودند که نتوانستند زنده بمانند و از شهر خارج شوند.

دشمنان

زامبی
زامبی‌ها، شهروندانی هستند که از راه‌هایی چون گزش زامبی دیگر و تزریق مستقیم ویروس تی به وجود می‌آیند. زامبی‌ها سرعت پایینی دارند اما درجهٔ جان‌سختی آن‌ها بالاست. این موجودات با سلاح‌های گرم راحت‌تر کشته می‌شوند. زامبی‌ها دشمنان اصلی در این بازی هستند. نوع حملهٔ آن‌ها، حرکت به سمت هدف و مکیدن خون او است.
سگ‌های زامبی
سگ‌های زامبی، سگ‌هایی معمولی بودند که به ویروس تی دچار شدند. آن‌ها ممکن است توسط سگ مبتلا گزیده شده باشند یا به شکل مستقیم، به ویروس تی دچار شده باشند. سرعت حملهٔ آن‌ها بالا بوده و از درجهٔ جان‌سختی کم‌تری نسبت به زامبی‌ها برخوردارند. نوع حملهٔ آن‌ها، حرکت به سمت هدف و ضربه زدن و مکیدن خون او است.
کلاغ‌های خون‌آشام
کلاغ‌های خون‌آشام، کلاغ‌هایی عادی هستند که به ویروس تی مبتلا شده‌اند. آن‌ها ممکن است توسط کلاغ مبتلا، گزیده شده باشند یا به شکل مستقیم به ویروس تی دچار شده باشند. سرعت حملهٔ این موجودات بسیار بالا است اما درجهٔ سخت‌جانی آن‌ها بسیار ناچیز است. نوع حملهٔ آن‌ها، حرکت به سمت هدف و ضربه زدن و مکیدن خون او است.
عنکبوت‌های خون‌آشام
عنکبوت‌های خون‌آشام، موجوداتی هستند که به ویروس تی دچار شده‌اند. آن‌ها ممکن است توسط عنکبوت مبتلا، گزیده شده باشند یا به شکل مستقیم به ویروس تی دچار شده باشند. سرعت حملهٔ این موجودات پایین است اما درجهٔ سخت‌جانی آن‌ها بسیار بالا است. نوع حملهٔ آن‌ها، حرکت به سمت هدف و پرتاب کردن نوعی سم به او است.
زالوی خون‌آشام
زالوهای خون‌آشام، موجوداتی هستند که توسط همسانان بیمار خود به ویروس تی مبتلا شدند یا به شکل مستقیم، این ویروس به آن‌ها تزریق شده‌است. سرعت حملهٔ این موجودات بالا است اما درجهٔ سخت‌جانی آن‌ها پایین است. نوع حملهٔ آن‌ها، حرکت به سمت هدف و مکیدن خون او است.
هانتر
هانترها، موجوداتی هستند که از تزریق ویروس تی به تخم خزنده و استخراج DNA خزندهٔ مبتلا به ویروس تی و تزریق آن به یک انسان سالم پدید آمده‌اند. سرعت حملهٔ و درجهٔ سخت‌جانی این موجودات بسیار بالا است. نوع حملهٔ آن‌ها، ضربه زدن به هدف خود است.
نمسیس
نمسیس، غول‌آخر و دشمن اصلی جیل ولنتاین در این بازی است. نمسیس یک تایرانت تکامل یافته‌است. این موجود از تزریق ویروس تی درجه سوم و انگل ان‌ای-آلفا به بدن یک انسان، پدید آمده‌است. او بسیار سخت‌جان و هوشمند است و در طول بازی همواره در تعقیب جیل است. حتی با چندین مرتبه شکست نیز، جیل را رها نکرد. نمسیس در نهایت و با سختی فراوان و با کمک اسلحهٔ لیزری بسیار قدرتمند شکست خورد. نوع حمله او، به دلیل هوشمندی بالا نسبت به سایر مهاجمان، متفاوت است. اما همواره با وارد آوردن ضربه و ایجاد صدمه در هدف خود، او را از پای درمی‌آورد.


گرافیک

گرافیک این بازی نسبت به نشخه‌های پیشین پیشرفت‌های آشکار و محسوسی داشته‌است. شهر راکن، با هنرمندی خاصی طراحی شده و زامبی‌ها و سایر دشمنان در طول بازی، همراه با پیشرفت‌های گرافیکی، دچار تفاوت‌های مثبتی با نسخه‌های پیشین شده‌اند. خودروها، ساختمان‌ها، خیابان‌ها، پل‌ها و پیاده‌روها و شیشه‌های شکسته، همگی به بهترین شکل، حس انهدام و تباهی یک شهر پر رونق را نمایش می‌دهند. شخصیت‌های بازی نیز به نسبت شخصیت‌های نسخه‌های پیشین، دچار پیشرفت‌های گرافیکی و فنی محسوسی شده‌اند. جیل ولنتاین، به نسبت حضور خود در نسخهٔ نخست، دارای شمایل جذاب‌تر و فیزیک منعطف‌تری شده‌است. دیگر شخصیت‌های بازی و حتی شخصیت‌های فرعی نیز از طراحی فنی پیشرفته و باکیفیتی برخوردارند. در نیمه دوم بازی، بارش باران و شعله‌های آتش، صحنه‌های بدیعی را برای یک بازی ویدئویی پدید آورده‌است که به لحاظ گرافیک، از استانداردهای فنی بالایی برخوردار است. میان‌پرده‌های بازی نیز به شکل حیرت‌آوری نسبت به دو نسخهٔ پیشین پیشرفت فنی داشته‌است و ویژگی‌های طبیعی در این میان‌پرده‌ها پررنگ شده‌است.هدایت گروه طراحی گرافیکی برای پیش‌زمینهٔ گیم‌پلی بازی را، میهو هامانو و هیروشی شیباتا انجام دادند و طراحی کلی آن توسط مونه‌یوکی کوته‌گاوا انجام شد.

منبع:
ديدن لينک ها براي شما امکان پذير نيست. ثبت نام کنيد يا وارد شويد تا بتوانيد لينک ها را ببينيد.، ديدن لينک ها براي شما امکان پذير نيست. ثبت نام کنيد يا وارد شويد تا بتوانيد لينک ها را ببينيد.
resim
برای درخواست هر نوع بازی ای پیام خصوصی بدهید.

شماره تماس : 09357918049
پاسخ

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان

   
درباره ما
انجمن دنیای بازیکن ها در مهر ماه 96
ایجاد شده و هدفش این است که یک پایگاه
برای گیمر های عزیز ایجاد کند.
طراحی توسط گروه طراحان برتر