سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در انگلیسی مبا ۲ یک معرفی سبک به بازی takken 2 ویدئویی تکن ، tekkenمعرفی بازی تکن 2 ( Takken 2 )تکن ۲ (به انگلیسی: Tekken 2)، یک بازی ویدئویی در سبک مبا
#1
Star 
resim

تکن ۲ (به انگلیسی: Tekken 2)، یک بازی ویدئویی در سبک مبارزه‌ای که دومین بخش از مجموعه بازی‌های تکن می‌باشد. تکن ۲ برای اولین بار توسط شرکت نامکو در تابستان سال ۱۹۹۵ بر روی آرکید و بعد از آن در سال ۱۹۹۶ بر روی کنسول پلی‌استیشن منتشر شد. همچنین در سال ۲۰۰۵ یکبار دیگر در قسمتی از موده تاریخ آرکید تکن ۵ برای کنسول پلی‌استیشن ۲، و همچنین در سال ۲۰۰۷ برای پلی‌استیشن ۳ و پی‌اس‌پی از طریق شبکه پلی‌استیشن در دسترس قرار گرفت.

روند بازی
بازی دارای ۲۵ شخصیت قابل انتخاب می‌باشد. نحوهٔ بازی در تکن ۲ بسیار شبیه به نسخهٔ پیشینش است به اضافهٔ تغییرات کمی در آن. زمینهٔ مراحل مانند قبل به صورت دو بعدی و با خصوصیت فضای نامحدود در مرحله است، و از سیستم مبارزه‌ای استفاده می‌کند که در آن از چهار دکمه استفاده می‌شود: مشت چپ، مشت راست، لگد چپ و لگد راست. از اضافات جالب می‌توان به برگشت دادن ضربهٔ حریف یا بدل گرفتن "Reversal" که فقط برخی از شخصیت‌ها این خصوصیت را دارا می‌باشند، گرفتن از عقب، گرفتن‌های زنجیره‌ای برای یک کاراکتر و قدم به طرفین اشاره کرد. هر دفعه که بازی توسط شخصیت‌های مختلفی در موده آرکید به اتمام می‌رسد، یک شخصیت جدید برای انتخاب در لیست آزاد می‌شود.

داستان
دو سال از اولین تورنومنت مشت آهنین گذشت. در یک شب طوفانی، یک فرد تنها برای بالا آمدن از صخرهٔ سنگی مبارزه می‌کند تا بالاخره به بالای آن رسید.

میشیما زایباتسو، به رهبری کازویا میشیما بیشتر از قبل قدرتمند و فاسدتر و همچنین درگیر مسائل غیرقانونی و نامشروع شده بود. این مسائل شامل: بچه دزدی، اخاذی، قاچاق گونه‌های درحال انقراض برای آزمایش‌ها غیرقانونی و باج گیری بودند. فعالیت‌های غیرمجاز کازویا برای او دشمنان زیادی در گوشه و کنار جهان به وجود آورده بود، یکی از این دشمنان جون کازاما از بنیاد حمایت از حیوانات بود. هرچند، مشکل بزرگ کازویا، ترس از این بود که خبری از زنده بودن هیهاچی میشیما که دو سال قبل در تورنومنت پیشین او را شکست داده بود به گوشش برسد و اینکه هیهاچی برای گرفتن انتقام به سراغ او بیاید. به قصد خلاص شدن از دست هیهاچی و تمام دشمنان یک بار برای همیشه، کازویا ناقوس تورنومنت پادشاهی مشت آهنین ۲ را به صدا درآورد، با جایزه‌ای هزار برابر از دفعهٔ قبل (۱ تریلیون دلار).

جون کازاما بالاخره با کازویا روبرو شد، اما به جای دستگیری، مجذوب او شد (به سبب قدرت جادویی دویل). در آخر او حامله شد و کازویا پدر بچه بود. در اثر این شک و پریشانی او تورنومنت را ترک کرد. در راند نهایی، هیهاچی با کازویا روبرو شد و آن‌ها یکباره دیگر با هم مبارزه کردند. هیهاچی راند اول مبارزه را پیروز شد تا دویل کنترل بدن کازویا را در اختیار بگیرد و قدرت اصلی خود را نشان دهد. این کار سبب شد کازویا تبدیل به یک جانور شبیه به شیطان شود. با وجود اینکه او قویتر شده بود، دویل به دست هیهاچی شکست خورد و به سرعت تبدیل به بدن بیهوش کازویا گردید. بعد از تورنومنت و شکست کازویا، شیطان سعی در وارد شدن به بدن جون و روح پسر به دنیا نیاوردهٔ او شد. اما جون با او مبارزه کرده و فراریش داد. در این فرصت هیهاچی کازویا را به دهانه آتشفشان فعالی برد و او را به داخل آن انداخت. هیهاچی سوار بر هلیکوپتر شد و در حین اینکه آتشفشان شروع به فعالیت کرد از آنجا گریخت. او بالاخره انتقام و شرکت خود را بازپس گرفت.
فهرست شخصیت‌ها
بازی دارای ۱۷ شخصیت برگشته از قسمت قبلی و ۸ شخصیت جدید می‌باشد که شامل:

شخصیت‌های برگشته

هیهاچی میشیما
مارشال لا
پال فینکس
میشل چانگ
نینا ویلیامز
کینگ ۱
یوشیمیتسو
کازویا میشیما (بازشدنی)
کوما (بازشدنی)
لی چاوولان (بازشدنی)
گنریو (بازشدنی)
آنا ویلیامز (بازشدنی)
پروتوتایپ جک (بازشدنی)
دویل (بازشدنی)
آرمور کینگ (بازشدنی)
ونگ جین ری (بازشدنی)
***یمیتسو (بازشدنی)
شخصیت‌های جدید

جون کازاما
ری اوران
جک ۲
بک دو سان (بازشدنی)
بروس اروین (بازشدنی)
راجر (بازشدنی)
الکس (بازشدنی)
انجل (بازشدنی)
بازی کردن با الکس و راجر
با بازی در موده آرکید و رسیدن به سومین مبارزه، یک راند را برده. حالا باید به حریف اجازه داد تا خون بازیکن را در راند دوم یا سوم به ۵٪ برساند. به محض انجام این کارها باید حریف را شکست داد. اگر تمام کارها به درستی انجام شده باشد، باید صدایی به گوش برسد که می‌گوید "!GREAT" و بستگی به لباس تن شخصیت بازیباز، مبارزهٔ چهارم با الکس یا راجر خواهد بود.

تکن ۲ نمرات خوبی را از سایت‌ها دریافت کرد، و در حال حاضر با جمع کل امتیاز ۹۲.۵۰٪ در وب‌گاه گیم‌رنکینگز و ۸۹ از ۱۰۰ در متاکریتیک قرار دارد. وب‌گاه گیم‌اسپات به این بازی ۹.۲ از ۱۰ داده، همچنین گرافیک و حرکات نرم شخصیت‌ها را تحسین کرد. وب‌گاه آی‌جی‌ان نیز با دادن امتیاز ۹ از ۱۰، گرافیک و نورپردازی بازی را تحسین کرده است، و در مجله الکترونیک گیمینگ مانثلی به عنوان بهترین بازی بر روی آرکید سال ۱۹۹۵ شناخته شد.

منبع: ديدن لينک ها براي شما امکان پذير نيست. ثبت نام کنيد يا وارد شويد تا بتوانيد لينک ها را ببينيد.، دنیای بازیکن ها
resim
برای درخواست هر نوع بازی ای پیام خصوصی بدهید.

شماره تماس : 09025724438
پاسخ

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان

   
درباره ما
انجمن دنیای بازیکن ها در مهر ماه 96
ایجاد شده و هدفش این است که یک پایگاه
برای گیمر های عزیز ایجاد کند.
طراحی توسط گروه طراحان برتر